Máte dotaz? +420 608 074 901 (Po - Pá 8.30 - 16.00)

Otázky a odpovědi

Nový dotaz…


Dobrý den, rád bych se zeptal. Stojím před rozhodnutím mezi Nokian A3 a D3, cca měs. mám BMW 316d E91 pneu 205/55R1691H a bydlím v podhůří Jeseníků. Navíc v zimě jezdí více manželka a z garáže musím vyjíždět cca 10st.svah. Co jsem se díval doporučují se nejvíce Continental, Dunlop, Pirelli příp. Michelin. Takže žádné zkušenosti se zadním pohonem a nevyzpytatelné zimy. Předem děkuji za radu. zdraví Libor Staněk

Odpověď:

Dobrý den pane Staňku,

v tomto případě (podhůří Jeseníků) rozhodně WR D3. Níže zkopíruji jednu z předešlých odpovědí, kde jsem to rozepisoval podrobněji.

copy/paste:

hodně obecně WR A3 jsou určené spíše pro sporotovnější jízdu (když kouknete na rozměrové řady, tak uvidíte, že se vyrábějí až od větších rozměrů, tedy pro výkonnější vozy, kdežto WR D3 právě u 16tek, resp u 17tek (asi dva rozměry) končí) . Já osobně mám na voze Nokian WR A3 a můj kilometrový nájezd je zejména město, upravené silnice, či dálnice a řekněme jednou týdně lyže. Nokian WR D3 zabírá bezesporu lépe na sněhu než WR A3, je také určen pro běžnou silniční jízdu ale já je doporučuji (tam kde se dělají v rozměru oba dezény) spíše lidem, kteří se setkávají s "tužší zimou" Pokud to tedy mám uvést na příkladu, takv případě že bydlíte v třeba Praze a jezdíte obvykle po upravených silnicích a jednou za rok vyrazíte do Alp na lyže, tak osobně bych si vybral WR A3. Pokud bydlíte třeba v podhůří nějakých hor a pravidelně jezdíte třeba na běžky, tak bych spíše doporučil WR D3. V každém případě Vám mohu zaručit, že ani u jedněch těchto pneumatik neuděláte chybu. Takže je to na Vás ;-) Ceny obou modelů v rozměru 205/55 R16 jsou na nšem eshop www.PNEUSOUKUP.cz stejné.

S přáním pěkného dne

Michal Soukup

PNEU SOUKUP s.r.o.

www.PneuSoukup.cz

Zpět na otázky a odpovědi