Kompletní sortiment letních a zimních pneumatik Nokian
<< ZPĚT NA ÚVODNÍ STRANU

Druhá novinka od Nokian pro rok 2011 - dezén WR A3

Druhá novinka od Nokian pro rok 2011 - dezén WR A3
Zimní pneumaitka Nokian s dezénem WR A3 je určena především pro pro nejvýkonnější vozidla, která vyžadují přesné a citlivé jízdní reakce i při vysokých rychlostech. Netřeba dodávat, že pneumatiky prošli přísným a náročným testovacím procesem. Testy nových dezénů WR D3 a WR A3 na sněhu a ledu opět probíhaly v arktickém testovacím centru v Ivalu a v centru v Nokii, kde je podnebí relativně mírnější probíhají především testy zaměřené na jízdní komfort a chovaní pneumatik na vlhké vozovce, za deště a aquaplaningu.

Podrobnější informace o novém zimním dezénu WR A3 z tiskové zprávy Nokian Tyres


Nokian WR A3: optimální stabilita díky nanobázi

Nejvýznamnější vlastností spolehlivé a bezpečné zimní pneumatiky je dobrá přilnavost k vozovce. Na zimní pneumatiky jsou kvůli silnějším motorům a vzrůstajícímu zatížení kol kladeny vyšší nároky. Dezén, stavba pneumatiky a směs běhounu musí být robustní, ale zároveň musí zaručit přesnou ovladatelnost vozidla vyznačující se rychlými reakcemi.
Asymetrický dezén s drážkami se v testech provedených v Nokian Tyres prokázal jako nejlepší řešení, především pro pneumatiky koncipované pro rychlou jízdu. Sportovní pneumatika Nokian WR A3 má spolehlivý záběr, který umožňuje asymetrický Inside-Outside profil, aniž by byly narušeny jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech. Tvarování vnitřního ramene pneumatiky usnadňuje odvádění vody a rozbředlého sněhu z povrchu pneumatiky.
 „Stabilní jízdní vlastnosti dodávají pocit jistoty při vyšších rychlostech. Při vývoji pneumatiky Nokian WR A3 byla této skutečnosti věnována zvláštní pozornost. Silná Cap-&-Base stavba běhounu má ve spodní části zesilující vrstvu založenou na nanobázi. Tato speciální pevnější stavba s menšími molekulami zlepšuje přesnost ovládání pneumatiky při jízdě v zatáčkách, při změně jízdní stopy a při úhybných manévrech. V extrémních situacích je dobře ovladatelná jak na přilnavém, tak na kluzkém povrchu. Díky nové stavbě je pneumatika Nokian WR A3 spolehlivá a přesná i v náročných podmínkách,“ říká Teppo Huovila.
Nejpokrokovější technologie, jakou je stavba pneumatiky založená na nanobázi, redukuje škodlivý vznik tepla, čímž se zároveň snižuje i valivý odpor pneumatiky.

Dezén Silent Groove Design inspirovaný golfovým míčkem: příjemnější pocit z jízdy, více kilometrů

Kulaté důlky ve stěnách podélných drážek, které připomínají vzorek profilu golfového míčku, ochlazují pneumatiku Nokian WR A3, která se tak chová dobře i při vysokých rychlostech. Tento dezén s drážkami s tichým efektem zvaný  Silent Groove Design snižuje odpor vzduchu a spotřebu paliva, což znamená více najetých kilometrů. Minimalizuje také hluk v kabině vozidla a zároveň hluk způsobený prouděním vzduchu; zabraňuje tak vzniku nepříjemného pískavého zvuku.
Hlučnost pneumatik hraje významnou roli z hlediska jízdního komfortu. Díky technologii bočnic s tichým efektem Silent Sidewall je jízda příjemnější. Oblast, která přesahuje bočnici nové pneumatiky Nokian WR, filtruje hluk a vibrace, které jsou přes běhoun přenášeny na patku pneumatiky. Tento postup redukuje hluk uvnitř vozidla.
Díky inovaci 3D samoblokujících lamel (3D Lock Sipe) se dezénové bloky vnějšího ramene při kontaktu s vozovkou vzájemně blokují, a stavba pneumatiky je proto odolnější. Bloky pryže a následně i lamely se tak při jízdě nemohou volně pohybovat, čímž se redukuje vznik tepla a zlepšují jízdní vlastnosti.

Ukazatel zimní bezpečnosti zvyšuje bezpečnost a jízdní komfort

Obě nové zimní pneumatiky Nokian disponují ukazatelem zimní bezpečnosti (Winter Safety Indicator, WSI) se symbolem sněhové vločky a indikátorem opotřebení (Driving Safety Indicator, DSI).
Tento patent Nokian Tyres udává v milimetrech stávající hloubku dezénových drážek. Symbol sněhové vločky zůstává viditelný až do tloušťky 4 milimetrů. Pokud již symbol není vidět, výrazně stoupá riziko vzniku aquaplaningu na rozbředlém sněhu či vodě a dostatečnou bezpečnost v takovém okamžiku zaručí pouze nákup nových zimních pneumatik.
Informace na bočnici pneumatiky se vztahují k tlaku huštění. Správný tlak v pneumatikách zpřesňuje ovladatelnost vozidla, snižuje míru opotřebení pneumatiky a náklady na palivo.
Rozsáhlá nabídka pneumatik Nokian WR zahrnuje rozměry od 13 do 20 palců pro rychlostní třídy T až W (190 �" 270 km/h). Tyto novinky mezi zimními pneumatikami budou v Česku k dostání od podzimu 2011.Novinky a aktuality

Nokian WR D3 opět první - vítěz zimního testu GTU/ACE 2014

Nokian WR D3  opět první - vítěz zimního testu GTU/ACE 2014
Od uvedení dezénu WR D3 na trh již uplynuly tři roky a tento dezén se neustále umísťuje na předních příčkách většiny zimních testů pneumatik, ať se jedná o ADAC, Autobild či ACE/GTU. V letošním testu zimních pneumatik 2014 zvítězil zatím asi s největším rozdílem. Druhé místo zrácí 13 bodů. K prvnímu místu mu opět pomohla nejlepší známka na sněhu ze všech a to sice 72 bodů z maximálních 80ti. Kompletní výsledky naleznete po rozkliknutí.
zobrazit více

Nokian Z SUV vítězem testů letních offroad pneumatik pro rok 2014

Nokian Z SUV vítězem testů letních offroad pneumatik pro rok 2014
Německý časopis Off Road zveřejnil jedny z prvních výsledků testů pneumatik 2014. Časopis offroad logicky testuje ne zcela obvyklý rozměr (ve srovnáním napříkald s Adacem či Autobildem)určený pro SUV a OFFROAD vozidla a to sice 235/65 R17. Pro vlastní test byl zvolen vůz Audi Q5 a vybráno bylo šest značek ve výše uvedeném rozměru. Tři značky obdržely známku "obzvláště doporučujeme" a Nokian Z SUV si díky celkové známce 1- zajistil titul vítěz letních tetů časopisu Offroad 2014.
zobrazit více

Budoucnost zimních pneumatik dle představ Nokianu

Budoucnost zimních pneumatik dle představ Nokianu
Nokian nedávno představil technologický koncept své "nahrotované pneumatiky bez hrotů", hezky česky řečeno - pneumatiku, s výsuvnými hroty. Jedná se zřejmě o reakci na skutečnost, že ve většině evropských státech nelze legálně nahrotované pneumatiky na pozemních komunikacích používat. Zda se tomuto konceptu někdy dostane komerčního využití není zatím jisté, každopádně se jedná o velice zajímavý nápad a případnou konkurenci sněhovou řetězům.
zobrazit více

Nokian WR SUV 3 - vítěz zimních offroad pneutestů 2013

Nokian WR SUV 3 - vítěz zimních offroad pneutestů 2013
Zimní novinka od Nokianu dezén WR SUV 3 vyhrál v prvním zveřejněných zimních pneutestech pro rok 2013 a to sice v německém časopisu "OFF ROAD" specializujícím se právě na vozy SUV, kdy získal ohodnocení "obzvláště doporučujeme" Testy byly prováděny v rozměru 235/65 R17 na vozech VW Touareg.
zobrazit více