Kompletní sortiment letních a zimních pneumatik Nokian
<< ZPĚT NA ÚVODNÍ STRANU

Výsledky Nokianu za první pololetí 2011

Výsledky Nokianu za první pololetí 2011
Obrat společnosti Nokian Tyres vzrostl v meziročním srovnání za první pololetí o neskutečných 41,4%. Bude zajímavé sledovat, jakým způsobem přispějí nové dezény WR A3 a WR D3 k růstu v pololetí druhém.

Společnost Nokian Tyres zvýšila svoje prodeje o 41.4% na 628 miliónů EUR. (v porovnání s 444.2 milióny v 1-6/2010). Hrubý zisk vzrostl na 165,6 milónů EUR a dividenda za akcii na 1,06 EUR oproti 0,58 EUR v roce 2010.

Vzhledem ke zvyšující se poptávce vyrábí jak závod v Nokii ve Finsku, tak výrobní závod v Rusku 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Velký nárůst se očekává i v druhém pololetí 2011 neboť poptávka převyšuje nabídku a některé předobjednávky mají posunuté dodací termíny.

V každém případě, my máme skladem již tisíce Nokianů, včetně nových dezénů WR A3 a WR D3 ;-)

Novinky a aktuality

Nokian WR D3 opět první - vítěz zimního testu GTU/ACE 2014

Nokian WR D3  opět první - vítěz zimního testu GTU/ACE 2014
Od uvedení dezénu WR D3 na trh již uplynuly tři roky a tento dezén se neustále umísťuje na předních příčkách většiny zimních testů pneumatik, ať se jedná o ADAC, Autobild či ACE/GTU. V letošním testu zimních pneumatik 2014 zvítězil zatím asi s největším rozdílem. Druhé místo zrácí 13 bodů. K prvnímu místu mu opět pomohla nejlepší známka na sněhu ze všech a to sice 72 bodů z maximálních 80ti. Kompletní výsledky naleznete po rozkliknutí.
zobrazit více

Nokian Z SUV vítězem testů letních offroad pneumatik pro rok 2014

Nokian Z SUV vítězem testů letních offroad pneumatik pro rok 2014
Německý časopis Off Road zveřejnil jedny z prvních výsledků testů pneumatik 2014. Časopis offroad logicky testuje ne zcela obvyklý rozměr (ve srovnáním napříkald s Adacem či Autobildem)určený pro SUV a OFFROAD vozidla a to sice 235/65 R17. Pro vlastní test byl zvolen vůz Audi Q5 a vybráno bylo šest značek ve výše uvedeném rozměru. Tři značky obdržely známku "obzvláště doporučujeme" a Nokian Z SUV si díky celkové známce 1- zajistil titul vítěz letních tetů časopisu Offroad 2014.
zobrazit více

Budoucnost zimních pneumatik dle představ Nokianu

Budoucnost zimních pneumatik dle představ Nokianu
Nokian nedávno představil technologický koncept své "nahrotované pneumatiky bez hrotů", hezky česky řečeno - pneumatiku, s výsuvnými hroty. Jedná se zřejmě o reakci na skutečnost, že ve většině evropských státech nelze legálně nahrotované pneumatiky na pozemních komunikacích používat. Zda se tomuto konceptu někdy dostane komerčního využití není zatím jisté, každopádně se jedná o velice zajímavý nápad a případnou konkurenci sněhovou řetězům.
zobrazit více

Nokian WR SUV 3 - vítěz zimních offroad pneutestů 2013

Nokian WR SUV 3 - vítěz zimních offroad pneutestů 2013
Zimní novinka od Nokianu dezén WR SUV 3 vyhrál v prvním zveřejněných zimních pneutestech pro rok 2013 a to sice v německém časopisu "OFF ROAD" specializujícím se právě na vozy SUV, kdy získal ohodnocení "obzvláště doporučujeme" Testy byly prováděny v rozměru 235/65 R17 na vozech VW Touareg.
zobrazit více