Kompletní sortiment letních a zimních pneumatik Nokian
<< ZPĚT NA ÚVODNÍ STRANU

Nokian WR SUV 3 - nová zimní pneumatika pro sezónu 2013

Nokian WR SUV 3 - nová zimní pneumatika pro sezónu 2013
Nokian dnes oficiálně představil novou zimní pneumatiku pro zimní sezónu 2013. Jedná se o dezén WR SUV 3. Nový dezén je určený pro nejvýkonnější SUV vozy do náročných zimních podmínek.

Jako vždy obsáhlá tisková zpráva obsahuje obvyklou marketingovou masáž, nicméně co je velice zajímavé, je volba směrového dezénu, který navíc na první pohled vypadá poměrně robustně. Nokian již dlouhodobě razil linii, kdy měl pro obtížné zimní podmínky řadu pneumatik Hakkapeliitta a pro běžnou středoevropskou silnici asymetrický dezén WR G2 SUV.

Od nového dezénu se dá na první pohled očekávat ještě mnohem lepší záběr na sněhu a sněhové břečce, než u předešlého dezénu WR G2 SUV. Dopomoci k tomu má inovace nazváná "snow claws", tedy sněžné drápy. Musíme přiznat, že tyto bloky budí důvěru co se týká vlastností na sněhu již na první pohled. Osobně jsem velice zvědavý na hlučnost nového dezénu Nokian WR SUV 3, neboť dezény WR G2 SUV byly vyhledávány rovněž pro velice komfortní tichou jízdu.

Doufejme, že nový dezén zařadí ADAC do svých zimních testů 2013, což by ale vzhledem k předpokládáné rozměrové bylo spíše překvapením.

Jaká vlastnosti bude mít pneumatika doopravdy si budete moci odzkoušet na podzim roku 2013, kdy má být nový dezén k dostání ve 37 rozměrech od 15ti do 21 palců po celé Evropě, v Rusku a na Ukrajině. Už se moc těšíme ;-)

 

 


Novinky a aktuality

Nokian WR D3 opět první - vítěz zimního testu GTU/ACE 2014

Nokian WR D3  opět první - vítěz zimního testu GTU/ACE 2014
Od uvedení dezénu WR D3 na trh již uplynuly tři roky a tento dezén se neustále umísťuje na předních příčkách většiny zimních testů pneumatik, ať se jedná o ADAC, Autobild či ACE/GTU. V letošním testu zimních pneumatik 2014 zvítězil zatím asi s největším rozdílem. Druhé místo zrácí 13 bodů. K prvnímu místu mu opět pomohla nejlepší známka na sněhu ze všech a to sice 72 bodů z maximálních 80ti. Kompletní výsledky naleznete po rozkliknutí.
zobrazit více

Nokian Z SUV vítězem testů letních offroad pneumatik pro rok 2014

Nokian Z SUV vítězem testů letních offroad pneumatik pro rok 2014
Německý časopis Off Road zveřejnil jedny z prvních výsledků testů pneumatik 2014. Časopis offroad logicky testuje ne zcela obvyklý rozměr (ve srovnáním napříkald s Adacem či Autobildem)určený pro SUV a OFFROAD vozidla a to sice 235/65 R17. Pro vlastní test byl zvolen vůz Audi Q5 a vybráno bylo šest značek ve výše uvedeném rozměru. Tři značky obdržely známku "obzvláště doporučujeme" a Nokian Z SUV si díky celkové známce 1- zajistil titul vítěz letních tetů časopisu Offroad 2014.
zobrazit více

Budoucnost zimních pneumatik dle představ Nokianu

Budoucnost zimních pneumatik dle představ Nokianu
Nokian nedávno představil technologický koncept své "nahrotované pneumatiky bez hrotů", hezky česky řečeno - pneumatiku, s výsuvnými hroty. Jedná se zřejmě o reakci na skutečnost, že ve většině evropských státech nelze legálně nahrotované pneumatiky na pozemních komunikacích používat. Zda se tomuto konceptu někdy dostane komerčního využití není zatím jisté, každopádně se jedná o velice zajímavý nápad a případnou konkurenci sněhovou řetězům.
zobrazit více

Nokian WR SUV 3 - vítěz zimních offroad pneutestů 2013

Nokian WR SUV 3 - vítěz zimních offroad pneutestů 2013
Zimní novinka od Nokianu dezén WR SUV 3 vyhrál v prvním zveřejněných zimních pneutestech pro rok 2013 a to sice v německém časopisu "OFF ROAD" specializujícím se právě na vozy SUV, kdy získal ohodnocení "obzvláště doporučujeme" Testy byly prováděny v rozměru 235/65 R17 na vozech VW Touareg.
zobrazit více