Máte dotaz? +420 608 074 901 (Po - Pá 8.30 - 16.00)

Novinky

Nokian WR SUV 3 - nová zimní pneumatika pro sezónu 2013

Nokian WR SUV 3 - nová zimní pneumatika pro sezónu 2013

Nokian dnes oficiálně představil novou zimní pneumatiku pro zimní sezónu 2013. Jedná se o dezén WR SUV 3. Nový dezén je určený pro nejvýkonnější SUV vozy do náročných zimních podmínek.

Jako vždy obsáhlá tisková zpráva obsahuje obvyklou marketingovou masáž, nicméně co je velice zajímavé, je volba směrového dezénu, který navíc na první pohled vypadá poměrně robustně. Nokian již dlouhodobě razil linii, kdy měl pro obtížné zimní podmínky řadu pneumatik Hakkapeliitta a pro běžnou středoevropskou silnici asymetrický dezén WR G2 SUV.

Od nového dezénu se dá na první pohled očekávat ještě mnohem lepší záběr na sněhu a sněhové břečce, než u předešlého dezénu WR G2 SUV. Dopomoci k tomu má inovace nazváná "snow claws", tedy sněžné drápy. Musíme přiznat, že tyto bloky budí důvěru co se týká vlastností na sněhu již na první pohled. Osobně jsem velice zvědavý na hlučnost nového dezénu Nokian WR SUV 3, neboť dezény WR G2 SUV byly vyhledávány rovněž pro velice komfortní tichou jízdu.

Doufejme, že nový dezén zařadí ADAC do svých zimních testů 2013, což by ale vzhledem k předpokládáné rozměrové bylo spíše překvapením.

Jaká vlastnosti bude mít pneumatika doopravdy si budete moci odzkoušet na podzim roku 2013, kdy má být nový dezén k dostání ve 37 rozměrech od 15ti do 21 palců po celé Evropě, v Rusku a na Ukrajině. Už se moc těšíme ;-)

 

 

Zpět na všechny novinky