Kompletní sortiment letních a zimních pneumatik Nokian
<< ZPĚT NA ÚVODNÍ STRANUPneumatiky Nokian >

Bezpečná jízda v létě vyžaduje kvalitní letní pneumatiky. Nákup levných pneumatik je velmi lákavý. V dnešní době se, možná více než jindy, nabízí otázka proč věnovat více financí na nákup pneumatik. Možná by si někdo mohl myslet, že v letních podmínkách nejsou kvalitní pneumatiky nutné. I v letním období se však setkáváme s kluzkými vozovkami a v mnoha případech hrozí aquaplaning. I v létě nelze obejít fyzikální zákony, a proto je důležité vybrat si letní pneumatiky s takovou pozorností jako zimní. Pneumatiky jsou nejdůležitější aktivní bezpečnostní vybavení vozu: jediný styčný bod s vozovkou. Kvalitní výrobek je nejbezpečnější a nejhospodárnější rozhodnutí.

Pneumatika NOKIAN eLine

Letní pneu NokianNokian eLine

Nová pneumatiky Nokian eLine od představuje technologii budoucnosti. Její zelený duch se hodí pro průkopníky, kteří ocení nízkou spotřebu paliva a nižší emise výfukových plynů. Bezpečné a harmonické ovládání přináší pokoj mysli. Palivová účinnost této jedinečné letní pneumatiky a její přilnavost na mokrém povrchu představují to nejlepší v daném oboru; na novém EU štítku pro značení pneumatik je hodnocena jako třída A. Pneumatiky eLine od firmy Nokian jsou určeny zejména pro menší vozy, například ty s hybridní technologií. Budou k dispozici pro zákazníky počínaje jarem 2013.

Prohlédněte si pneumatiky Nokian eLine >>

  • Nejlepší palivová účinnost a přilnavost na mokrém povrchu v daném oboru
  • Bezpečné a vyvážené ovládání
  • Určeno pro řidiče, kteří ocení nová, průkopnická řešení

Bezpečnost na mokrých silnicích

Množství inovací aplikovaných do technologie eLine od firmy Nokian odděluje pneumatiky s touto technologií od běžných letních pneumatik. Moment setrvačnosti těchto průkopnických pneumatik byl výrazně omezen, takže tyto pneumatiky mimořádně rychle a dobře reagují na zatáčecí pohyby. Moment setrvačnosti odolává zatáčení zejména tím, že se zabraňuje otáčení a tím i možnému převrácení horní části. Pneumatiky eLine od firmy Nokian jsou snadno a rychle ovladatelné, a to i za překvapivých podmínek.

Inovace činí z těchto pneumatik zelený výrobek

U pneumatik eLine od firmy Nokian byly klasické drážky na vnější patce pláště nahrazeny lamelami. Také tvar výstupků běhounu se odlišuje od běžného. Výstupky běhounu byly udělány kratší v podélném směru a rozšířeny v bočním směru. To znamená, že zátěž, která působí na pneumatiky eLine od firmy Nokian, je distribuována podél širší plochy, čímž dochází k vytvoření minimálního rozsahu deformace během řízení, což zase minimalizuje valivý odpor. Také v průřezu jsou tyto pneumatiky pevnější než klasické modely pneumatik, což dále snižuje valivý odpor.

 


Nokian eLine
Zdroj informací - Nokian Tyres