Kompletní sortiment letních a zimních pneumatik Nokian
<< ZPĚT NA ÚVODNÍ STRANUPneumatiky Nokian >

Bezpečná jízda v létě vyžaduje kvalitní letní pneumatiky. Nákup levných pneumatik je velmi lákavý. V dnešní době se, možná více než jindy, nabízí otázka proč věnovat více financí na nákup pneumatik. Možná by si někdo mohl myslet, že v letních podmínkách nejsou kvalitní pneumatiky nutné. I v letním období se však setkáváme s kluzkými vozovkami a v mnoha případech hrozí aquaplaning. I v létě nelze obejít fyzikální zákony, a proto je důležité vybrat si letní pneumatiky s takovou pozorností jako zimní. Pneumatiky jsou nejdůležitější aktivní bezpečnostní vybavení vozu: jediný styčný bod s vozovkou. Kvalitní výrobek je nejbezpečnější a nejhospodárnější rozhodnutí.

Pneumatika NOKIAN V

Letní pneu NokianNokian V

Léto vyžaduje od pneumatik mnoho. Různorodé povrchy, proměnlivé teploty a překvapivé přívalové deště nám pomáhaly při vývoji pneumatiky, která zůstává za všech podmínek bezpečná. Pneumatiky Nokian H a Nokian V jsou vybaveny stejným, do detailu vypracovaným vzorkem profilu. Nejpodstatnější rozdíly jsou ve směsi dezénu a v řešení konstrukce. U obou pneumatik byl kladen důraz na optimální vlastnosti pro nejlepší možné uplatnění ve svých rychlostních kategoriích.
  • Výborné držení a vysoká stabilita
  • Struktura pneumatiky koncipována pro vysoké rychlosti zaručuje precizní rychlou jízdu
  • Nízký valivý odpor
  • Nokian Cool Silica
  • Leštěné hlavní drážky
  • Klínovitě vrstvená konstrukce běhounu
  • Vnitřní - vnější desing
  • Ukazatel opotřebení profilu a indikátor aquaplaningu
  • Informační pole
  • Ochrana ráfku

Pneumatika pro vysoké rychlosti

Pneumatika vyšší rychlostní kategorie V má pevnější konstrukci, která jí propůjčuje více sportovních vlastností. Tři robustní a pevná podélná žebra zároveň s asymetrickými drážkami zajišťují pneumatice i při vysokých rychlostech stabilní a bezpečné chování.

Efektivně zabraňuje aquaplaningu

Nejmodernější technické inovace se starají o účinnou ochranu proti vzniku aquaplaningu. Podle principu potok - řeka odvádí úzké drážky vodu do širokých kanálů. Díky těmto kanálům na vnitřních ramenech odtéká voda z pneumatik Nokian rychleji z povrchu běhounu.

Tiché potěšení z jízdy

Výčnělky a zvukové štěrbiny v hlavních drážkách společně lomí proud vzduchu a zamezují tak vzniku nepříjemného pískavého tónu. Při vývoji konstrukce pneumatik Nokian a výběru materiálů byl kladen důraz na tlumení nárazů a provozního hluku na silnici.

Nokian VNokian VNokian VNokian V
Zdroj informací - Nokian Tyres