Kompletní sortiment letních a zimních pneumatik Nokian
<< ZPĚT NA ÚVODNÍ STRANU Pneumatiky Nokian >

Bezpečná jízda v létě vyžaduje kvalitní letní pneumatiky. Nákup levných pneumatik je velmi lákavý. V dnešní době se, možná více než jindy, nabízí otázka proč věnovat více financí na nákup pneumatik. Možná by si někdo mohl myslet, že v letních podmínkách nejsou kvalitní pneumatiky nutné. I v letním období se však setkáváme s kluzkými vozovkami a v mnoha případech hrozí aquaplaning. I v létě nelze obejít fyzikální zákony, a proto je důležité vybrat si letní pneumatiky s takovou pozorností jako zimní. Pneumatiky jsou nejdůležitější aktivní bezpečnostní vybavení vozu: jediný styčný bod s vozovkou. Kvalitní výrobek je nejbezpečnější a nejhospodárnější rozhodnutí.

Pneumatika NOKIAN Z G2

Letní pneu NokianNokian Z G2

Díky technologii "nano" reaguje nová vysokorychlostní pneumatika Nokian Z G2 neprodleně a rychleji na pohyb volantu a přesvědčí zároveň precizním handlingem. Tato UHP pneumatika je výkonná, bezpečná a odolná v opotřebení za náročných jízdních podmínek. Nenechá se ovlivnit výraznými změnami teplot ani deštěm a má výborné jízdní vlastnosti.

Zvláštní pozornost byla kladena na vynikající držení na mokru a dobrou ochranu proti aquaplaningu. Náš "nováček" je nepochybně tichý a nabízí příjemný jízdní komfort. Pneumatika Nokian Z G2byla koncipována pro vysoké rychlosti sportovních vozů a ručí jako UHP pneumatika za vyjímečnou kvalitu. Její široký sortiment nabízí 23 variant pro rychlostní třídu W (do 270 km/h) a Y (300 km/h), v rozměrech od 16" do 20".

  • Stabilní, precizní a tichá
  • Vyrovnané jízdní vlastnosti i v extrémních podmínkách
  • Vynikající držení na mokru za každých teplot
  • Leštěné hlavní drážky
  • Klínovitě vrstvená konstrukce běhounu
  • Ukazatel opotřebení profilu a indikátor aquaplaningu
  • Run flat technologie (volitelná)
  • Ochrana ráfku

Nano – technologie a vícevrstvá struktura: vynikající držení na mokru, precizní jízdní vlastnosti

ýkonnost pneumatiky Nokian Z G2 byla zvýšena na špičkovou úroveň použitím nejmodernějších vývojových a výrobních technologií. Testy probíhající během celého roku na vysokorychlostních tratích a hrubých asfaltových vozovkách Evropy prokázal přednosti nové pneumatiky.

Nejdůležitější inovace – vícevrstvá struktura běhounu, směs nano-silica a nové uspořádání profilu propůjčují této prémiové pneumatice vynikající charakter. Tato technologie konceptu Nokian se nazývá "cool zone".

Nejspodněji je umístěna tenká vrstva gumové směsi, která snižuje valivý odpor a zahřívání pneumatiky.

Uprostřed se pak nachází moderní nano-technologie. Jako tradiční směsi reaguje elastická nano-silica citlivě na pohyb volantu. Vynikající jízdní stabilita se ukazuje předeším při vysokých rychlostech, kdy je třeba předjíždět a vyhýbat se. Vynikající držení na mokru za každé teploty zajišťuje nová spodní vrstva běhounu – cool silica (Nokian Cool UPH Silica).

Nové uspořádání profilu – výborný handling

Modernizovaný profil pneumatiky Nokian Z G2 poskytl lepší jízdní stabilitu, obzvláště v zatáčkách, při změně jízdní stopy a prudkých vyhýbacích manévrech.

Ukazatel aquaplaningu varuje symbolem kapky v ukazateli opotřebení (Driving Safety Indicator, DSI) před nebezpečím aquaplaningu.

Ohleduplnost k životnímu prostředí: žádné PAK - oleje

Nokian Z G2 neobsahuje žádný ze škodlivých vysokoaromatických (HA) olejů. Jako všechny pneumatiky, které se vyrábí ve vlastních závodech Nokian Tyres, je vyrobena z čištěných olejů s ohledem na životní prostředí. Společnost Nokian Tyres je světově prvním výrobcem pneumatik, který se zcela vzdal využívání vysokoaromatických olejů (PAK-oleje, PAK = polycyklické aromatické uhlovodíky) a to již od roku 2004. 

Nokian Z G2Nokian Z G2Nokian Z G2Nokian Z G2
Zdroj informací - Nokian Tyres